Týranie z lásky

ertzui
Aké milé zvieratko? A aké je mäkkučké? To by bol fantastický kožuch...Až nás striasa pri
predstave, ako mladé líšky odierajú z kože, len aby sa necitlivé zbohatlíčky mali v čom presúšať na nákupoch. Žiaľ aj v dnešnom svetesme svedkami utrpenia nemých tvárí. A vraj z lásky. To určite!

KRUTÁ REALITA

Je to nehoráznosť! Kruté zaobchádzanie, obmedzovanie potrieb, ktoré nemím tvorom spôsobujú trvalé zdravotné problémy. A ani zďlaka nejde iba o pokusné zvieratká.

Týranie zvierat sa trestá podľa zákona, ale to neznamená, že je v súčastnosti ojedinelé. Niekedy je ťažko dokázateľné, pretože zvieratá nevedia rozprávať.
 
Aj zvieratá majú svoje práva!



Organizácia UNESCO v roku 1978 vydala rezolúciu o právach zvieraťa: "Zviera nieje predmetom. Zvieratá sa rodia ako rovnocenné a majú rovnaké právo na život ako ľudia."

NIEJE ZVIERA AKO ZVIERA!

Lebo vždy budeme robiť rozdiely. Jedno zvierato milujeme, kŕmime, túlime a staráme sa oň priam ako o človeka, kým to druhé využívame, väzníme, zabíjame, vypchávame, nosíme ako trofej, ...

AJ VLNA JE UTRPENIE!

Veľké množstvo odevných gigantov pracije iba s čistou vlnou, ktorá sa získava iba z oviec. Avšak podmienky, v akých tieto zvieratá musia existovať sú katastrofálne. Preto čoraz viac organizácii bojuje za práva zvierat. Tieto organizácie usporiadávajú demonštrácie a zhromaždenia, na ktorých ľudí nabádajú, aby nekupovali tovary vyrobené v odevných formách, ktoré sa priživujú na úbohých zvieratách. Keď ovcu zbavujú vlny, nepoužívajú žiadny liek proti bolesti. Pri získavaní vlny ovečkám vyrezávajú mäso z chrbta zaživa. Ide o lacný spôsob, ako zabrániť náletu múch - ak by totiž muchy nakládli do ovčej vlny vajíčka, jej kvalita by sa zhoršila.Ak vlna nevyhovuje, pre firmy nieje potrebná ovčeky putujú na Blízky východ, kde zákony neustavujú ako treba zo zvieratami zaobchádzať. Choré zvieratá sú iba náklad, materiál...Zahadzujú ich z lode, alebo ich zaživa pomelú... Väčšina zvierat je ešte pri vedomí, keď im podrezávajú hrdlo.

NEBOLÍ ICH TO?

Ak sme bytosti, ktoré majú city, musí nám byť jasné, že aj zviera cíti bolesť. Hoci Descartes v roku 1600 pochyboval o existencii zvieracieho vedomia, o niečo neskôr vedci dokazovali, že aj zvieratá majú dušu. Dnes je situácia taká, že radšej si strčíme hlavu do piesku, než by sme priznali, že naše zvieratko trpí, lebo nieje zvyknuté na podmienky, aj keď sa ho nikto nemusí ani dotknúť. Ľudia, ktorí pracujú vo "fastfoodovom oddelení" zaobchádzajú zo zviratami neľudsky a skúšajú na nich genetické pokusy. Kŕmia ich rúznimi chemickými stravami, čím škodia aj ľudom, ktorí potom jedia várobky z týchto zvierat v rýchlom občerstvení. Chemický chov a genetické pokusy spôsobujú zvieratám veľké utrpenie.

KABELKOVÉ VYDANIE

Kedysi to boli strážcovia našich domov, dnes ich mladé paničky, ktoré nevedia, čo s peniazmi využívajú ako módny doplnok. Zväčša ide o psíkov malých rozmerov, ktorých môžu nosit v kabelke, obliekať im šaty a topánočky. Tento trend sa rozšíril najmä v šoubiznise. Napríklad Paris Hiltorn, alebo Jesicca Simpson. Tiež ich obliekajú do najrôznejších outfitov, vláčia všade so sebou - robia si z nich idoly. V Anglicku sa na ulicu dostávajú milióny zvierat, pretože ich pánom a paničkám sa zunujú.

Aj psy menšieho vzrastu potrebujú pohyb. Nezodpovední majitelia si myslia, že ak jeObrazek ich psík malý, postačí mu klietka, alebo kabelka. Pritom každý pes má potrebu hýbať sa bez ohľadu na veľkosť.Ak nieje splnená táto potreba, pes je agresívny a hryzie.....takého psa nikto nechce.



Paris Hilton si v posledných dňoch vyhliadla jedného yorkshirského teriéra. Keď však chcela zaňho zaplatiť, povedali jej NIE. Paris vtedy začala zúrivo vykrikovať a ochrankár nevedel čo má robiť, lebo nikdy sa s takýmto prípadom nestretol.

Podľa našich informácií mala Paris doteraz 17 domácich miláčikov, ktoré používala ako módne doplnky.. Organizácie na ochranu zvierat ju neustále žalujú za týranie.